Prikaz objav z oznako pletenje. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako pletenje. Pokaži vse objave

11 april 2023

Iz volne za zokne

- nekaj za živce:

26 avgust 2021

Severnica

Nekoč je živel beli medved. Ime mu je bilo Sever. Nekega dne si je zaželel družbe.
Njegova najljubša deklica Živa je poslala željo naprej.

Nastala je bela medvedka. Taka navihana.
In kar takoj pripravljena na crkljanje.
Sever je bil srečen :)

22 januar 2021

Črna mačka, beli maček

Ali obratno. Po želji.
Taka okrogla, krznena,
za crkljanje.


Nataša

03 januar 2021

Polna kapa leta 2020

Bi rekla, da smo ga - tako ali drugače - vsi imeli polno kapo.

Ampak jaz pa še nikoli nisem naredila toliko kap kot ravno v zadnjih mesecih lanskega leta:

Eno zase, z rokavicami.
Eno črno in eno s tipalkami.
Dve z medvedjimi ušeski.
Eno z vizirjem (videno tu).
In eno s cofom.

16 december 2020

Iz zone udobja - za udobne zokne

Ob vsem, kar sem že letos imela v delu, sem dobila vprašanje: "A nogavice tudi delaš?"
Sem rekla, da jih še nisem.
Pa so rekli, da če vse drugo tako fajn kvačkam, da bom tudi nogavice znala.

Ok, super, da imate tako dobro mnenje, ampak ... kvačkane nogavice v moji glavi so take otroške, debelejše, tople, za doma, nič posebnega.
Za odraslega pa pač morajo biti pletene.
Na 5 pletilk. S tanko volno. Tako za pletilke 2,5.
- Velikost?
- 45.
- Seveda. (Zakaj bi nogavice, ki jih bom pletla prvič v življenju, bile kaj manjše?)

- Barva?
- Modra in rdeča.
- Seveda. (Ob zaprtih trgovinah z volno in izropanih spletnih trgovinah sem se morala zanesti na domače zaloge. In modro-rdeče kombinacije seveda ni bilo dovolj za cel par, ampak samo za vmesne proge v prevladujoči modro-sivi. Ampak zakaj bi se pri pletenju na pet pletilk poskušala izogniti menjavanju nitke na vsakih nekaj vrstic?)
- A bodo do božiča?
- Se bom potrudila, ampak ne obljubim.
Seveda so bile.


Nataša

14 avgust 2020

Pisani bombažki

Za te nežne bombažne prejice v pisanih odtenkih kar nisem in nisem mogla najti primernega vzorčka, da bi se kar najbolje videle vse barve.
Na koncu se mi je še najboljše zazdelo gladko pletenje, z vsako klobko po štiri vrste.
Fajn je - z obeh strani.
Šele naknadno sem ugotovila, da nisem dovolj pazila in so se mi barve ponekod pokrile tako, da so nastale večji "otočki".
Nisem šla popravljat.
Nastala je odejica za darilo princeski za drugi rojstni dan.
Za obrobo sem uporabila roza mehko prejo Baby Snuggle.
Pripravljena za odhod.

Nataša

20 januar 2020

Ognjena ptica


Vesna si je pred (ehm...) leti zaželela "ena taka štrikana peresa" (originalno ime vzorca je Phoenix-Flügel - Feniksova peresa).

Pri Hudi volni je nabavila prejo Lola v svojih barvah,

jaz pa sem zbrala pogum in se spoprijela z navodili.

Priznam, da je bil kar zalogaj - že sam vzorec je zahteval stalno pozornost, ker je vsaka nova vrstica drugačna od prejšnje in je treba res ves čas šteti zanke, poleg tega pa je bilo treba paziti tudi na prejo, ki je sestavljena iz treh nitk in kaj hitro je katera od nitk hotela malo po svoje ... Aja, pa s pletilkami št. 2,5 sem delala.

No, prejšnji vikend sem prispela do zadnjega barvnega polja

in do zadnje črne vrste (mi je bilo fajn, da se je barvni preliv ustavil pri oranžni, da je ostala pretežno rdeče-črna kombinacija).

Do čistega zaključka so mi ostale samo še nitke

in po slabih dveh urah druženja s šivanko

sem lahko rekla: Ta-da!

in naredila še nekaj "ptičjih" fotk.


Čisto možno je, da se bom takšnih peres še kdaj lotila.
Ampak sigurno z debelejšo prejo ... :)

Nataša

12 december 2019

Šal ali kapa

Ona (začne plest nekaj novega)


On: Kaj pa bo to?
Ona: Še ne vem. Šal ali pa kapa.
On (sam pri sebi): Kako je lahko to ali-ali?!?! A res tako obvlada, da se lahko to odloči šele pozneje, ali se ji je sfrkalo ali me pa zafrkava...

Malo pozneje:



:)

Nataša

23 november 2019

Na dva načina

Med hitrim listanjem neke revije se mi je v oko ujel en tak prepleten šal.
Seveda sem ga morala preizkusiti.
Iz preje Cookie sem spletla dva dolga (res dolga) trakova. Ker sem pletla gladko (tja desne, nazaj leve), sta se trakova sama od sebe zavihala v cevasto obliko.
Nakvačkala sem še okroglo broško.
Ena možnost za nošenje je, da se oba samo nekajkrat ovijeta okrog vratu.
Za drugo varianto sem oba trakova preložila na pol in štiri krake spletla v kito.
Nespletene konce sem spela z broško in jih potegnila skozi zanko na začetku.
Še čisto svež je šel za darilo.

Nataša