Prikaz objav z oznako pletenje. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako pletenje. Pokaži vse objave
11 april 2023
26 avgust 2021
Severnica
Nekoč je živel beli medved. Ime mu je bilo Sever. Nekega dne si je zaželel družbe.
Njegova najljubša deklica Živa je poslala željo naprej.
Nastala je bela medvedka. Taka navihana. In kar takoj pripravljena na crkljanje. Sever je bil srečen :)
Nastala je bela medvedka. Taka navihana. In kar takoj pripravljena na crkljanje. Sever je bil srečen :)
22 januar 2021
03 januar 2021
Polna kapa leta 2020
Bi rekla, da smo ga - tako ali drugače - vsi imeli polno kapo.
Ampak jaz pa še nikoli nisem naredila toliko kap kot ravno v zadnjih mesecih lanskega leta:
Eno zase, z rokavicami. Eno črno in eno s tipalkami. Dve z medvedjimi ušeski. Eno z vizirjem (videno tu). In eno s cofom.
Ampak jaz pa še nikoli nisem naredila toliko kap kot ravno v zadnjih mesecih lanskega leta:
Eno zase, z rokavicami. Eno črno in eno s tipalkami. Dve z medvedjimi ušeski. Eno z vizirjem (videno tu). In eno s cofom.
16 december 2020
Iz zone udobja - za udobne zokne
Ob vsem, kar sem že letos imela v delu, sem dobila vprašanje: "A nogavice tudi delaš?"
Sem rekla, da jih še nisem.
Pa so rekli, da če vse drugo tako fajn kvačkam, da bom tudi nogavice znala.
Ok, super, da imate tako dobro mnenje, ampak ... kvačkane nogavice v moji glavi so take otroške, debelejše, tople, za doma, nič posebnega.
Za odraslega pa pač morajo biti pletene.
Na 5 pletilk. S tanko volno. Tako za pletilke 2,5. - Velikost?
- 45.
- Seveda. (Zakaj bi nogavice, ki jih bom pletla prvič v življenju, bile kaj manjše?)
- Barva?
- Modra in rdeča.
- Seveda. (Ob zaprtih trgovinah z volno in izropanih spletnih trgovinah sem se morala zanesti na domače zaloge. In modro-rdeče kombinacije seveda ni bilo dovolj za cel par, ampak samo za vmesne proge v prevladujoči modro-sivi. Ampak zakaj bi se pri pletenju na pet pletilk poskušala izogniti menjavanju nitke na vsakih nekaj vrstic?) - A bodo do božiča?
- Se bom potrudila, ampak ne obljubim. Seveda so bile.
Nataša
Sem rekla, da jih še nisem.
Pa so rekli, da če vse drugo tako fajn kvačkam, da bom tudi nogavice znala.
Ok, super, da imate tako dobro mnenje, ampak ... kvačkane nogavice v moji glavi so take otroške, debelejše, tople, za doma, nič posebnega.
Za odraslega pa pač morajo biti pletene.
Na 5 pletilk. S tanko volno. Tako za pletilke 2,5. - Velikost?
- 45.
- Seveda. (Zakaj bi nogavice, ki jih bom pletla prvič v življenju, bile kaj manjše?)
- Barva?
- Modra in rdeča.
- Seveda. (Ob zaprtih trgovinah z volno in izropanih spletnih trgovinah sem se morala zanesti na domače zaloge. In modro-rdeče kombinacije seveda ni bilo dovolj za cel par, ampak samo za vmesne proge v prevladujoči modro-sivi. Ampak zakaj bi se pri pletenju na pet pletilk poskušala izogniti menjavanju nitke na vsakih nekaj vrstic?) - A bodo do božiča?
- Se bom potrudila, ampak ne obljubim. Seveda so bile.
Nataša
14 avgust 2020
Pisani bombažki
Za te nežne bombažne prejice v pisanih odtenkih kar nisem in nisem mogla najti primernega vzorčka, da bi se kar najbolje videle vse barve.
Na koncu se mi je še najboljše zazdelo gladko pletenje, z vsako klobko po štiri vrste.
Fajn je - z obeh strani.
Šele naknadno sem ugotovila, da nisem dovolj pazila in so se mi barve ponekod pokrile tako, da so nastale večji "otočki".
Nisem šla popravljat. Nastala je odejica za darilo princeski za drugi rojstni dan. Za obrobo sem uporabila roza mehko prejo Baby Snuggle. Pripravljena za odhod.
Nataša
Nisem šla popravljat. Nastala je odejica za darilo princeski za drugi rojstni dan. Za obrobo sem uporabila roza mehko prejo Baby Snuggle. Pripravljena za odhod.
Nataša
20 januar 2020
Ognjena ptica
Vesna si je pred (ehm...) leti zaželela "ena taka štrikana peresa" (originalno ime vzorca je Phoenix-Flügel - Feniksova peresa).
Pri Hudi volni je nabavila prejo Lola v svojih barvah,
jaz pa sem zbrala pogum in se spoprijela z navodili.
Priznam, da je bil kar zalogaj - že sam vzorec je zahteval stalno pozornost, ker je vsaka nova vrstica drugačna od prejšnje in je treba res ves čas šteti zanke, poleg tega pa je bilo treba paziti tudi na prejo, ki je sestavljena iz treh nitk in kaj hitro je katera od nitk hotela malo po svoje ... Aja, pa s pletilkami št. 2,5 sem delala.
No, prejšnji vikend sem prispela do zadnjega barvnega polja
in do zadnje črne vrste (mi je bilo fajn, da se je barvni preliv ustavil pri oranžni, da je ostala pretežno rdeče-črna kombinacija).
Do čistega zaključka so mi ostale samo še nitke
in po slabih dveh urah druženja s šivanko
sem lahko rekla: Ta-da!
in naredila še nekaj "ptičjih" fotk.
Čisto možno je, da se bom takšnih peres še kdaj lotila.
Ampak sigurno z debelejšo prejo ... :)
Nataša
12 december 2019
Šal ali kapa
Ona (začne plest nekaj novega)
On: Kaj pa bo to?
Ona: Še ne vem. Šal ali pa kapa.
On (sam pri sebi): Kako je lahko to ali-ali?!?! A res tako obvlada, da se lahko to odloči šele pozneje, ali se ji je sfrkalo ali me pa zafrkava...
Malo pozneje:
:)
Nataša
On: Kaj pa bo to?
Ona: Še ne vem. Šal ali pa kapa.
On (sam pri sebi): Kako je lahko to ali-ali?!?! A res tako obvlada, da se lahko to odloči šele pozneje, ali se ji je sfrkalo ali me pa zafrkava...
Malo pozneje:
:)
Nataša
23 november 2019
Na dva načina
Med hitrim listanjem neke revije se mi je v oko ujel en tak prepleten šal.
Seveda sem ga morala preizkusiti. Iz preje Cookie sem spletla dva dolga (res dolga) trakova. Ker sem pletla gladko (tja desne, nazaj leve), sta se trakova sama od sebe zavihala v cevasto obliko.
Nakvačkala sem še okroglo broško. Ena možnost za nošenje je, da se oba samo nekajkrat ovijeta okrog vratu. Za drugo varianto sem oba trakova preložila na pol in štiri krake spletla v kito. Nespletene konce sem spela z broško in jih potegnila skozi zanko na začetku. Še čisto svež je šel za darilo.
Nataša
Seveda sem ga morala preizkusiti. Iz preje Cookie sem spletla dva dolga (res dolga) trakova. Ker sem pletla gladko (tja desne, nazaj leve), sta se trakova sama od sebe zavihala v cevasto obliko.
Nakvačkala sem še okroglo broško. Ena možnost za nošenje je, da se oba samo nekajkrat ovijeta okrog vratu. Za drugo varianto sem oba trakova preložila na pol in štiri krake spletla v kito. Nespletene konce sem spela z broško in jih potegnila skozi zanko na začetku. Še čisto svež je šel za darilo.
Nataša
Naročite se na:
Objave (Atom)

















































